سئو و بهینه سازی

  بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو

  سئو چیست و چه کار می کند

  سئو(SEO) مخفف کلمه Seo Engine Optimization و به معنای بهینه سازی موتور جستجو است که باعث می شود یک وب سایت در موتورهای جستجو بهینه شناخته شده و در نتایج جستجو رتبه و امتیاز بالاتری گرفته و بهتر دیده شود.

  سئو فرآینده پیچیده ای است که با رعایت آن به موتورهای جستجو می فهمانیم که وب سایتی که سئو شده تمامی الگوریتم ها و متدهای موردنیاز را رعایت نموده است.از طرفی موتورهای جستجو به طور مداوم در حال تغییر دادن الگوریتم های خود هستند پس فرآیند سئوی کامل باید توسط یک سئوکار مجرب انجام شود تا نتیجه مطلوب به دست آید.

  در حال حاضر موتور جستجوی گوگل برای رتبه بندی سایت ها بیش از 200 پارامتر را بررسی و امتیازدهی می کنند و این یعنی رسیدن به یک سئوی خوب نیازمند دانش و تجربه است.

  seo

  اهداف و انواع سئو

  مهم ترین اهداف سئو

   

  • باعث بالابردن افزایش بازدید سایت می شود
  • باعث ایجاد برندینگ می شود
  • ترافیک سایت را افزایش می دهد
  • فروش محصولات و خدمات را به طور قابل توجهی افزایش می دهد
  • به نوعی بهترین راه تبلیغاتی است
  off-page-seo

  انواع سئو

   

  سئو بصورت کلی به 4 دسته تقسیم بندی می شود. این تقسیم بندی بیشتر از نظر مفاهیم اصلی سئو بوده که عبارتند از:

  سئو داخلی

  به کلیه فرآیندها و بهینه سازی های داخل وب سایت که مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجو اتفاق می افتد گفته می شود.

  سئو خارجی

   به کلیه فرآیندها و بهینه سازی های خارج از وب سایت که مطابق با قوانین و الگوریتم های موتورهای جستجو انجام می شود گفته می شود.

  سئو فنی

  به فرآیندها و بهینه سازی هایی که برای خزیدن بهتر موتورهای جستجو در سایت انجام می شود گفته می شود.هرچه مسیر برای خزنده های موتورهای جستجو در سایت شما هموارتر باشد در نزد موتورهای جستجو معتبرتر می شوید.

  سئو محلی

  به فرآیندها و بهینه سازی هایی که برای یک منطقه یا محله خاص انجام می شود گفته می شود.به طور مثال شما می توانید سایت خود را به نحوی بهینه سازی کنید که سایت شما فقط در منطقه جغرافیایی مدنظرتان سئو شود.

  برخی از مفاهیم سئو

   

  سئو درون صفحه(On Page Seo)

  هر محتوایی که در سایت خود بارگذاری می کنید و نحوه ی چیدمان سایت و تمام تغییرات آن در سئوی سایت تاثیر به سزایی دارد و همان طور که از اسم آن پیداست این نوع سئو مربوط به محتوای درونی سایت شما بستگی دارد و باید بدانید که چگونه محتوا در سایت خود قرار دهید تا سئوی خوبی کسب نمایید

  سئوی بیرون صفحه(Off Page Seo)

   این نوع سئو برعکس مورد قبلی به تمام فرآیندها و ارتقاهایی که در خارج از سایت خود انجام می دهید بستگی دارد و شامل موارد مختلفی است که در بالاتر بردن رتبه سایتتان تاثیر خوبی دارد.این نوع سئو در درجه اول بسته به کسب پیوند دهندگان(یعنی لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود) دارد و باید سعی کنید که از سایت های معتبر در نزد موتورهای جستجو که رتبه و بازدید بالایی دارند به سایت شما لینک داده شود.

  سئو کلاه سفید(White-Hat)

  به تمام فرآیندهایی که در سایت خود انجام می دهید تا مطابق با قوانین و الگوریتم های موتورهای جستجو باشد و از این طریق رتبه بالایی در موتورهای جستجو بگیرید سئو کلاه سفید گفته می شود.در این نوع سئو به هیچ عنوان هدف فریب موتورهای جستجو نیست و این نوع سئو قانونی ترین و معتبرترین نوع سئو می باشد.

  سئو کلاه سیاه(Black-Hat)

  در این روش هدف فریب و دستکاری موتورهای جستجو می باشد،این روش غیر قانونی است و می توان با این روش باعث رشد یکباره سایت خود شد ولی این موضوع را هم باید دانست که با پیشرفت و هوشمند شدن موتورهای جستجو از جمله گوگل انجام دادن این روش مدت زمان زیادی طول نمی کشد و موتورهای جستجو با فهمیدن این مورد سایت شما را مسدود و پنالتی می کند و این به معنای از دست دادن همیشگی سئوی سایت تان است.

  تیم مهندسی رایان گستر فردا با داشتن متخصص سئو پس از طراحی وب سایت مدنظرتان،فرآیند سئو و بهینه سازی وب سایت شما را نیز انجام داده و به بهتر دیده شدن وب سایت شما کمک می کند.